Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

Zespół Szkół im. Władysława Szybińskiego zaprasza absolwentów

Zespół Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie w roku szkolnym 2021/2022 zaprasza absolwentów szkół podstawowych do następujących typów szkół:

III Liceum Ogólnokształcące:
• klasa ogólna – 30 miejsc
• klasa socjalna – 30 miejsc
• klasa wojskowa – 30 miejsc

Technikum nr 1:
• technik informatyk – 30 miejsc
• technik programista – 30 miejsc
• technik grafiki i poligrafii cyfrowej – 30 miejsc
• technik logistyk – 30 miejsc

Zespół Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie to szkoła z ponad 70-letnią historią. Mury pamiętające wiele pokoleń, które opuściło tysiące Szybiniaków, dzisiaj kryją w sobie nowoczesność – sale lekcyjne i pracownie wyposażone w nowoczesny sprzęt informatyczny i elektroniczny, tablice multimedialne, projektory i inne narzędzia wspomagające procesy dydaktyczne.

Szybin to doskonale wyposażona baza sportowa. Do dyspozycji uczniów są: dwie sale gimnastyczne, boisko ze sztuczną nawierzchnią, strzelnica sportowa na broń pneumatyczną oraz siłownia.
Centrum biblioteczno-informacyjne to prężnie działająca komórka, w której swój azyl znajdą osoby oczekujące na lekcje. W tym czasie mogą wypożyczyć książkę, wliczając w to najnowszą literaturę, a także skorzystać ze stanowisk komputerowych z dostępem do internetu. Tutaj dowiesz się wszystkiego o szkolnym wolontariacie, możesz też się do niego włączyć.
Sale informatyczne (obecnie 7) to w pełni wyposażone laboratoria i pracownie służące do nauki uczniów na wysokim poziomie. Ponadto na wyposażeniu szkoły znajduje się mobilna pracownia informatyczna.

Technikum nr 1 corocznie znajduje się w czołówce szkół województwa w rankingu miesięcznika Perspektywy. W tegorocznym znalazło się na 7. miejscu w województwie śląskim oraz 44. w kraju, zaś w rankingu maturalnym – na 30. miejscu w Polsce. Wpływ na to ma wysoka zdawalność matur oraz egzaminów zawodowych.

Szybin to przede wszystkim ludzie i rodzinna atmosfera jaką tworzą. To także wiele wspaniałych wydarzeń, takich jak: Koncerty Wiosenne, Jasełka, Koncerty okolicznościowe, Polonez na Rynku, Dzień Sportu, Dzień Szybiniaka, Kiermasze Świąteczne i wiele innych.
Tutaj, po prostu, chce się uczyć!

Strona internetowa szkoły: www.szybinski.cieszyn.pl
Strona rekrutacji: www.szybinski.cieszyn.pl/rekrutacja
Facebook: www.facebook.com/szybin
YouTube: SzybinTV

źródło: ox.pl
dodał:
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: