Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

„4 minuty, które decydują o życiu” - młodzież powiatowych szkół szkoli się z pierwszej pomocy!

Powiat Cieszyński realizuje samorządowy program polityki zdrowotnej o charakterze edukacyjno-szkoleniowym z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej „4 minuty, które decydują o życiu”, obejmujący cykl szkoleń – skrócone, podstawowe i pogłębione, jak również olimpiadę dla uczniów z pięciu szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu cieszyńskiego.

W środę, 16 listopada 2022 r. w Starostwie Powiatowym w Cieszynie odbyło się 8-godzinne podstawowe szkolenie. Wzięło w nim udział 15 uczniów wyznaczonych zgodnie z regułą programu -Miałam zaszczyt osobiście otworzyć "4 minuty...", mając głęboką świadomość ważności umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przez młodzież naszych szkół w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia ludzkiego. Podczas szkolenia młodzi ratownicy uczą się, jak odnaleźć się w sytuacji niewątpliwie dla nich trudnej, jak również tego, że nie powinni się bać udzielenia pierwszej pomocy osobie jej potrzebującej, mówi Janina Żagan, Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego

Uczniowie biorący udział w szkoleniu docelowo utworzą Szkolny Zespół Wsparcia w swojej szkole przez cały okres swojej edukacji.

Co ważne – dzięki cykliczności programu, w każdej szkole ponadpodstawowej z terenu naszego Powiatu funkcjonuje wspomniany wcześniej Zespół, dodaje Wicestarosta.  

Szkolenie poprowadziła Anna Paluch, ratowniczka medyczna z Zabrza.

Kolejne, pogłębione 16-godzinne szkolenia uczniów odbędą się już 30 listopada i 2 grudnia 2022 r.

źródło: ox.pl
dodał:
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: