Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

Darmowe kursy BIOFEEDBACK dla kadry Domu Dziecka w Cieszynie i Dzięgielowie

Od kilku lat Dom Dziecka w Cieszynie otrzymuje wsparcie od firmy HEMMERSBACH. Jest ono realizowane poprzez Fundację Hemmersbach Kids’ Family. Początkowo była to pomoc rzeczowa, która z czasem przerodziła się w pomoc merytoryczną dla wychowanków oraz kadry placówki. W 2019 roku Dom Dziecka otrzymał sprzęt oraz możliwość darmowego szkolenia pozwalającego na prowadzenie terapii BIOFEEDBACK. Od kwietnia bieżącego roku kadra placówki ma po raz kolejny możliwość skorzystania z nieodpłatnego kursu, tak by móc jeszcze sprawniej realizować terapię dla swoich wychowanków.

onadto w ramach bieżącej działalności Fundacja Hemmersbach Kids’ Family pomaga naszym wychowankom w zdobywaniu wiedzy (kursy j. angielskiego, j. niemieckiego itp.) oraz budowaniu motywacji do dalszego rozwoju. Czyni to poprzez platformę edukacyjną skillplanet.io, która jest nieodpłatnie im udostępniana.

W zdrowym ciele …

Wiosną br. wychowankowie Domu Dziecka w Cieszynie i Dzięgielowie otrzymali dwie mini siłownie. Po jednej dla każdego domu. Ofiarodawcą była Fundacja Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia. Czas pandemii nie pozwolił na dotychczasową aktywność fizyczną i dlatego wśród młodzieży pojawiła się inicjatywa stworzenia miejsca, w którym starsi wychowankowie mogliby zadbać o swoją tężyznę i rozładować w sposób bezpieczny nagromadzone emocje.

Główna nagroda w konkursie „Cześć Wiosno!”

W marcu 2021 r. pięć wychowanek Domu Dziecka w Dzięgielowie wzięło udział w konkursie pn. „Cześć Wiosno!”.  Konkurs został zorganizowany przez Fundację Hemmersbach Kids' Family. W ramach konkursu jedna z dziewczynek napisała i wyrecytowała wiersz „Wiosna w kieszeni”, a jej cztery młodsze koleżanki stworzyły bit, napisały słowa i rapowały utwór „Kaprysy Wiosny”.

W maju otrzymaliśmy informację o wygranej w konkursie. Było nam bardzo miło, że dziewczynki prezentujące wiosenny rap zwyciężyły i otrzymają wspaniałe nagrody – komputer i bony podarunkowe. Radość dzieci była ogromna. Serdecznie dziękujemy Fundacji Hemmersbach Kids' Family za zaproszenie do udziału w konkursie i docenienie talentu naszych wychowanek.

 

Wycieczka z JSW do Zakopanego

W dniach od 13 do 16 maja br. wychowankowie Domu Dziecka w Cieszynie i Dzięgielowie, dzięki ofiarności JSW, mogli wypoczywać w Zakopanym. W programie nie zabrakło atrakcji takich jak: wyjazd na Kasprowy Wierch, odwiedziny Bacówki wraz z degustacją serów, samodzielne wyrabianie cukierków w fabryce słodyczy, spacery Doliną Strążyską, Kościeliską i Ku Dziurze oraz karaoke. Pensjonat Jastrzębia Turnia zapewnił odpowiednie warunki sanitarne, pyszne jedzenie i przemiłą atmosferę. Po miesiącach ograniczeń, naszym wychowankom, bardzo potrzebny był taki wyjazd. Pozwolił on przypomnieć sobie, jak przyjemnie jest odkrywać nowe miejsca i cieszyć się z otaczające świata.

źródło: ox.pl
dodał:
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: