Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

Giełda pracy dla obywateli Ukrainy

W dniu 10 maja 2022r. w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „COK” w Cieszynie odbyło się spotkanie informacyjne połączone z giełdą pracy, skierowane do obywateli Ukrainy przebywających na terenie powiatu cieszyńskiego.

W spotkaniu wzięła udział Pani Janina Żagan – wicestarosta powiatu cieszyńskiego, Pan Krzysztof Kasztura – I zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna, Pani Anna Stefaniak – Bacza -Dyrektor oraz pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie, przedstawiciele Urzędu Miasta w Cieszynie, pracodawcy oraz obywatele Ukrainy przebywający na terenie powiatu cieszyńskiego.

W trakcie spotkania, obywatele Ukrainy mieli możliwość zapoznania się z ofertą wolnych stanowisk pracy pozostających w dyspozycji Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie, uzyskania informacji o procedurze wpisu do rejestru osób bezrobotnych oraz bezpośredniej rozmowy z pracodawcami.

Pracodawcy biorący udział w spotkaniu oprócz przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami do pracy, mogli uzyskać informacje o obowiązujących przepisach regulujących legalność zatrudnienia cudzoziemca oraz zapoznać się z instrumentami rynku pracy wspierającymi tworzenie nowych miejsc pracy.

Zachęcamy pracodawców do składania w naszym urzędzie ofert pracy i chętnie udzielamy informacji pomocnych w znalezieniu pracowników i legalizacji ich zatrudnienia.
Dziękujemy za współpracę w przygotowaniu spotkania połączonego z giełdą pracy Urzędowi Miejskiemu w Cieszynie.

Dziękujemy także wszystkim partnerom i uczestnikom spotkania.

---

(mat. pras., źródło)

źródło: ox.pl
dodał: red
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: