Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

" I Ty możesz zostać Mona Lisą"

Zespół Szkół Budowlanych im. gen. Stefana Grota Roweckiego w Cieszynie wraz z działającym przy szkole  stowarzyszeniem "Młodzi Konstruktywni" organizuje niecodzienny konkurs dla uczniów szkół podstawowych. Podążając za inicjatywą opublikowaną na Twitterze przez Muzeum Getty, cieszyńska „Budowlanka” zachęca uczniów do udziału w konkursie" I Ty możesz zostać Mona Lisą".

Honorowy patronat nad konkursem objęło Centrum Kształcenia Zawodowego w Bażanowicach. Obecny etap konkursu przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych powiatu cieszyńskiego.
Co zrobić, by wziąć udział w konkursie ?

1. Należy wybrać dzieło sztuki (obraz, rzeźbę).
2. Poszukać niezbędnych elementów: strój, zwierzę, eksponat, … 3. Przebrać się i odtworzyć scenę z dzieła.
4. Potem już tylko zrobić zdjęcie, wysłać do nas z podpisem (i stosowną dokumentacją) i … gotowe.
Szczegółowe informacje, regulamin oraz dokumenty związane z udziałem w konkursie dostępne są na stronie http://www.zsb.cieszyn.pl/index.php?menu=aktualnosc&id=1051.

 Celem konkursu jest kształtowanie i rozwijanie zainteresowania sztuką i fotografią, uwrażliwienie na piękno otaczającego świata i zachęcenie do jego utrwalania w fotografii, zachęcenie do fotograficznej interpretacji dzieł sztuki, poszukiwanie nowych form i środków wyrazu oraz popularyzowanie twórczości fotograficznej.
Termin dostarczenie prac upływa 25 kwietnia 2021r. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 30 kwietnia a nadesłane prace zostaną wystawione w maju i czerwcu na terenie ZSB w Cieszynie oraz CKZ w Bażanowicach.
Prace oceniane będą poprzez zsumowaną liczbę „lajków” w mediach społecznościowych ZSB: Facebook i Instagram. Autorom z największą liczbą „lajków” zostaną przyznane nagrody – bony pieniężne.

źródło: ox.pl
dodał: red
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: