Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

Konferencja promująca działania w ramach projektu innowacyjno-wdrożeniowego w zakresie oceny funkcjonalnej

W dniach 18 – 19 maja w murach Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbyła się dwudniowa konferencja poświęcona działaniom podejmowanym w ramach Projektu innowacyjno-wdrożeniowego w zakresie oceny funkcjonalnej.

Pierwszy dzień miał charakter wykładowy. Projekt z perspektywy Powiatu przedstawiła Daria Czarnecka z Wydziału Edukacji Starostwa. Prelekcję na temat nowego modelu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka wygłosił dr Radosław Piotrowicz z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Na temat specjalistycznych centrów wspierających edukację włączającą opowiedziała Pani Agnieszka Pietryka z Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie. Prof. dr hab. Zenon Gajdzica z Uniwersytetu Śląskiego (kierownik projektu) oraz dr hab. Beata Jachimczak prof. Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przedstawili zagadnienia związane ze współpracą i wsparciem międzysektorowym. Głos zabrała również dr Dorota Prysak z Uniwersytetu Śląskiego, która wprowadziła słuchaczy w podstawy pracy superwizyjnej w środowisku edukacyjnym. Pierwszy dzień konferencji zakończył się bardzo pozytywnie, gdyż koordynatorzy badań w projekcie – Alina Zorychta, Sylwia Witek-Gutt, Bartek Jałowiczor, a także nauczyciele i osoby zaangażowane w projekt - Aneta Karwacka, Agnieszka Kłosowska i Ariana Krukowska-Stuchlik – opowiedzieli o dobrych praktykach, udzielanym wsparciu i pozytywnych efektach projektu, które – pomimo licznych trudności – dają satysfakcję i wnoszą wiele dobrego w życie dzieci, uczniów i ich rodzin. Nad przebiegiem konferencji czuwały organizatorki z Instytucji koordynującej - dr Sylwia Wrona i Lucyna Legierska.

Drugi dzień spotkania miał charakter praktyczny. Dla uczestników zorganizowane zostały warsztaty dotyczące stosowania narzędzi w ocenie funkcjonalnej ucznia, analizy badań skriningowych w diagnozie funkcjonalnej małego dziecka oraz ekomapy i wywiadu opartego o rutynowe czynności dnia codziennego.

Projekt innowacyjno-wdrożeniowy w zakresie oceny funkcjonalnej finansowany jest ze środków Ministra Edukacji i Nauki.

źródło: ox.pl
dodał: red
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: