Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

Mobilność młodych techników z ZSTiO we Włoszech

Końcem października 2021 uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie zakończyli 4-tygodniowe praktyki w Rimini, we Włoszech, w ramach projektu programu ERASMUS+ „Mobilność młodych techników z ZSTiO - krokiem do sukcesu zawodowego”. Grupa 16 uczniów odbyła staż w firmach fotograficznych i elektronicznych.

Staż umożliwił uczniom zetknięcie się z rzeczywistymi warunkami rynkowymi, panującymi we włoskich firmach, co przełożyło się na nowe doświadczenie zawodowe. Kontakty z obcojęzycznymi pracownikami pomogły przełamać młodzieży komunikacyjną barierę językową.

Uczestnicy projektu brali udział w kilku wydarzeniach kulturowych. Na początku swego pobytu zwiedzili samo Rimini, zapoznając się z cennymi historycznie miejscami w mieście. Kolejnymi, zwiedzanymi miastami były: San Marino i Rawenna. Największym przeżyciem dla młodzieży była wycieczka do słynnej Wenecji.

W czasie spotkania podsumowującego staż, uczniowie otrzymali certyfikaty ukończenia kursu języka włoskiego oraz odbycia praktyk zawodowych.

Zdobyte przez uczniów kompetencje zostaną potwierdzone poprzez uzyskanie Europass Mobilność, na którym będą wyszczególnione korzyści zawodowe i dodatkowe rezultaty, osiągnięte przez uczestników, a dzięki ECVET wiedza i umiejętności zdobyte za granicą zostaną uznane międzynarodowo.

 

źródło: ox.pl
dodał:
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: