Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

Zimny powrót z ciepłej Hiszpanii uczniów skoczowskiego ZSTiO

Końcem listopada 2021 r. kolejna grupa uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie wróciła z praktyk zawodowych w Hiszpanii.

Praktyki były realizowane w ramach projektu „Europejski rynek pracy otwarty na młodych techników w drodze do ich sukcesu zawodowego - numer 2019-1-PL01-KA102-062049, ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ .

Tym razem w projekcie brała udział grupa 18 uczniów, kształcących się w zawodach technik pojazdów samochodowych i technik elektronik.

Chłopcy przez miesiąc pracowali w różnych zakładach mechaniki pojazdowej i elektroniki na terenie całej Sewilli. Popołudniami uczyli się języka hiszpańskiego, co zostało potwierdzone odpowiednimi certyfikatami. Oprócz tego, wolny czas spędzali na zwiedzaniu bliższej i dalszej okolicy. Poznali uroki hiszpańskich miast: Sewilli, Araceny, Cordoby i Kadyksu. Posmakowali kuchni hiszpańskiej, obejrzeli pokaz tańca flamenco, zwiedzili stadion piłkarski Estadio Ramón Sánchez Pizjuán.

Cała grupa zachwycała się listopadowymi temperaturami, panującymi w Hiszpanii, które wahały się od 18oC do 30oC. W Polsce zimne, deszczowe powitanie, które naszym podróżnikom zgotowała aura, zostało na szczęście zrównoważone gorącym przywitaniem chłopców przez ich rodziny. Wszyscy do swoich domów wrócili zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń,.

Więcej informacji, dotyczących pobytu uczniów ze skoczowskiego ZSTiO w Sewilli, można znaleźć na stronie www.zstio-skoczow.pl, w zakładce praktyki zagraniczne oraz na fanpage

Ewa Wilczyńska – koordynator projektu

źródło: ox.pl
dodał:
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: