Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

Nabór wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych osób niepełnosprawnych i ich opiekunów

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

Wnioski o dofinansowanie powyższego zadania można składać w terminie od 15 do 26 marca 2021 r. Za datę złożenia wniosku uważa się datę wpływu do tut. Centrum.

Ponadto Rada Powiatu Cieszyńskiego w dniu 23 lutego 2021 r. podjęła uchwałę NR XXVI/231/21 w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków PFRON w roku 2021, w której określono iż dofinansowania do turnusu rehabilitacyjnego w roku 2021 nie otrzymają osoby, które są mieszkańcami domów pomocy społecznej. 

W przypadku niewystarczającej wysokości środków PFRON dofinansowania nie otrzymają również osoby dorosłe, które w roku ubiegłym tj. 2020, otrzymały dofinansowanie do udziału w turnusie.

Zasady realizacji przedmiotowego zadania oraz wnioski dostępne są w siedzibie PCPR oraz na stronie www.pcprcieszyn.ox.pl/turnusy-rehabilitacyjne 

Więcej informacji pod nr telefonu 33 47 77 115. 

 

źródło: ox.pl
dodał: red
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: