Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych odebrany!

W piątek, 23 kwietnia 2021 r. przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia dokonali ostatecznego odbioru Punktu Szczepień Powszechnych w Skoczowie, tym samym dopuszczając go do realizacji szczepień.

Pierwsze szczepienia są planowane na dzień 4 maja 2021 r. Za obsługę medyczną odpowiada Niepubliczny Wielospecjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej Piotra Gruszczyka.  O faktycznym terminie rozpoczęcia działalności punktu będziemy informowali na bieżąco. 

Rozpoczęcie szczepień uwarunkowane jest od dostaw szczepionek z Agencji Rezerw Strategicznych. 

Przypomnijmy - punkt szczepień jest zlokalizowany na płycie hali, gdzie znajdują się dwie poczekalnie – pierwsza dla osób oczekujących na szczepienie oraz druga - dla osób zaszczepionych. Należy wiedzieć, że osoby zaszczepione mogą opuścić punkt i udać się do domu dopiero po 25 minutach po wkłuciu, pod warunkiem, że będą się czuły dobrze. W punkcie znajduje się także rejestracja, czyli miejsce wyznaczone do wypełnienia niezbędnych dokumentów, mówi Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

Od piątku, 23 kwietnia 2021 r. istnieje możliwość wyboru miejsca szczepień poprzez platformę https://pacjent.gov.pl/ oraz poprzez infolinię telefoniczną 989. 

Szczegółowe informacje na temat rejestracji na szczepienie można znaleźć TUTAJ.

Pracownicy Szkoły, jak również pracownicy Starostwa Powiatowego w Cieszynie nie rejestrują na szczepienia, informuje Starosta.

Jak dojechać do punktu? - Najprościej skorzystać z nawigacji (mapy Google), która doprowadzi na miejsce zainteresowaną osobę szczepieniem, kończy Włodarz Powiatu.

Kwestionariusz do wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw Covid-19 znajduje się TUTAJ. 

źródło: ox.pl
dodał: red
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: