Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Ustroń

Urząd Miasta Ustroń: 6 klas dla dzieci z Ukrainy, nowy (dodatkowy) punkt nadawania nr PESEL, niemal 1300 uchodźców w mieście.

Ustroń uruchamia 6 klas dla dzieci z Ukrainy. Nadał wczoraj 70 numerów PESEL i otworzył specjalny punkt ich nadawania w Sali Ślubów Urzędu Stanu Cywilnego – mając ich teraz aż 3.

W związku z sytuacją na Ukrainie oraz ogromnym zapotrzebowaniem na edukację, Miasto Ustroń otwiera 6 klas przygotowawczych (po 25 uczniów w każdej, co daje 150 uczniów) dla dzieci z Ukrainy. Trzy klasy zostaną stworzone z Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1, trzy kolejne w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Ustroniu.

 - Na dzień wczorajszy (tj. 16.03.2022 r.) mamy u siebie 871 uchodźców oficjalnie skierowanych do nas przez Starostwo Powiatowe w Cieszynie – mówi burmistrz Miast Ustroń, Przemysław Korcz – Z kolei nieoficjalnie mogę powiedzieć, że szacujemy liczbę wszystkich uchodźców w naszym mieście na około 1300 osób. To duża ilość ludzi, ale robimy wszystko, aby zapewnić im szybką i skuteczną obsługę administracyjną, ofertę edukacyjną i pozaszkolną dla dzieci (na teraz będzie to 6 klas) plus wiele innych rzeczy, które dzieją się każdego dnia, w każdej chwili. Dziękuję wszystkim pracownikom oraz osobom zaangażowanym za wykonywaną pracę – dodaje włodarz spod Czantorii.

 

źródło: ox.pl
dodał: red
Ustroń - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: