Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Powiat

Wyjazd młodzieży szkół ponadpodstawowych na spektakl "My, dzieci z ..."

Z inicjatywy Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie, 28 maja 2024 r. w Auli im. M. Reja ul. Modrzewskiego 12 w Bielsku-Białej, uczniowie klas szkół ponadpodstawowych Powiatu Cieszyńskiego, w których uczą się również uczniowie z Ukrainy, mieli możliwość obejrzeć spektakl, który w unikalny sposób pokazuje realia życia współczesnych młodych ludzi. "My, dzieci z..." to nie tylko sztuka teatralna, to spojrzenie w głąb absurdów systemu, uzależnień od mediów społecznościowych i często niewidocznych ran zadawanych młodym ludziom. To historia, którą warto poznać.

Teatr nie zawsze musi być tylko rozrywką. "My, dzieci z..." przenosi nas w świat prawdziwych historii, które ukazują problemy życia codziennego młodych ludzi. To nie tylko spektakl, to spojrzenie na świat oczami tych, którzy są skazani na nastroje dorosłych.

W przedstawieniu pod lupę wzięto środowiska, gdzie rodzi się przemoc psychiczna. Twórcy sztuki stawiają pytania: jakie mechanizmy ją napędzają, jakie wyzwania stawiają przed młodymi ludźmi? Odpowiedzi pojawiają się w dramatycznych dialogach i monologach młodych artystów.

Nie sposób przejść obok nich obojętnie. One dotyczą nas wszystkich i zmuszają do głębokiej refleksji…

źródło: ox.pl
dodał: red
Powiat - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: