Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Hażlach

Komputery dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR

Gmina Hażlach planuje złożenie wniosku w ramach Konkursu Grantowego Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR”. Celem programu jest wsparcie w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu.

Rodzice/opiekunowie prawni uczniów niepełnoletnich oraz pełnoletni uczniowie szkół średnich, mieszkający w miejscowościach w których funkcjonowały państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej, do dnia 26 października 2021 roku mogą składać w Urzędzie Gminy Hażlach stosowne oświadczenia. Wsparcie przysługuje uczniom, którzy:

  • zamieszkują w miejscowości, w której funkcjonowało zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwo gospodarki rolnej,
  • są członkami rodzin osób pracujących w PGR-ach,
  • nie otrzymały na własność lub w drodze użyczenia, w ostatnim roku oraz roku poprzedzającym rok złożenia przedmiotowego wniosku (tj. w roku 2020 i 2021), komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem, zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.

Na terenie Gminy Hażlach zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwo gospodarki rolnej funkcjonowało w obrębach Kończyce Wielkie i Rudnik.

Oświadczenia można składać w Referacie Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Mienia Urzędu Gminy Hażlach – wejście boczne.

Dokumenty do pobrania:

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski
Hażlach - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: