Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Hażlach

Świątecznie w Hażlachu!

W niedzielę 5 grudnia 2021r w Hażlachu koło Domu Przyrodnika miało miejsce uroczyste rozświetlenie choinki połączone w wizytą Mikołaja. Wydarzenie zgromadziło wiele osób zwłaszcza najmłodszych mieszkańców i było również transmitowane on-line. Choinka i sanie z Mikołajem a także uroczyste rozświetlenie choinki zostały sfinansowane w ramach projektu „Kultura w dolinie rzeki Olzy” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšinské Slezsko Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Już w najbliższe dwie niedziele zapraszamy na Transgraniczne Jarmarki Świąteczne podczas, których będzie można zaopatrzyć się w świąteczne rarytasy takie jak drobne ciasteczka cieszyńskie, wędliny oraz wiele innych. Będą również stragany z rękodziełem. W najbliższą niedzielę tj. 12 grudnia 2021r. w godz. 11:00-14:00  na Jarmark zapraszamy do Hażlacha na plac prof. Wiktora Wawrzyczka przy Domu Przyrodnika. W kolejną niedzielę 19 grudnia 2021r. w godz. 9:00 – 13:00 na Jarmark zapraszamy do Zamarsk do Parku rekreacyjno-sportowego przy ul. Głównej 1. Obu Jarmarkom towarzyszyć będzie świąteczna muzyka oraz ciepły poczęstunek. Szczegóły obu Jarmarków na załączonych plakatach - serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy aby dzieci w wieku 3-15 lat z terenu Gminy Hażlach wzięły udział w konkursie plastycznym na najładniejszą pocztówkę bożonarodzeniową dla znajomych w Czechach. Na prace czekamy do 15 grudnia 2021r.   Szczegóły konkursu są dostępne na stronie www.gokhazlach.pl 

Konkurs plastyczny oraz Transgraniczne Jarmarki Świąteczne są organizowane w ramach projektu „Kultura w dolinie rzeki Olzy” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšinské Slezsko Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska realizowanego przez Gminę Hażlach w partnerstwie ze Statutární město Karviná.

źródło: ox.pl
dodał: red.
Hażlach - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: