Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Hażlach

Sportowe upamiętnienie Jana Pomiećki

W sobotę 6 listopada w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Trzech Braci w Hażlachu odbył się kolejny Memoriał Jana Pomiećki, rozgrywany jako Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Hażlach. Wydarzenie organizowane jest dla amatorów niezrzeszonych w klubach w celu upamiętnienia zawodnika Ludowego Klubu Tenisa Stołowego Victoria Hażlach, który zmarł podczas zawodów zorganizowanych w 2004 roku. W bieżącym roku odbyły się jednocześnie dwie edycje: niezorganizowana w roku ubiegłym z powodu pandemii XVI edycja oraz tegoroczna XVII edycja.

Zawody rozegrano na czterech stołach w dwóch kategoriach wiekowych: do 60 lat włącznie i weteranów powyżej 60 lat. Oto wyniki klasyfikacji końcowej:

Kategoria do 60 lat włącznie:

1. Łukasz Pomiećko
2. Wojciech Boczoń
3. Janusz Król
Kategoria powyżej 60 lat:

1. Jerzy Piekarski
2. Bogusław Siekierka
3. Andrzej Machej

Turniej obfitował we wspaniałe, zacięte mecze, pełne zwrotów akcji i niesamowitych zagrań. Był okazją do sprawdzenia swoich możliwości w czysto sportowej rywalizacji w duchu fair play, a także pogłębienia wzajemnej znajomości i integracji. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i dyplomy ufundowane ze środków promocji Gminy Hażlach.

Podczas uroczystego zakończenia memoriału Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski dziękował za udział w turnieju oraz życzył jego uczestnikom dalszych sukcesów. Odrębne podziękowania skierował w stronę Panów Łukasza Pomiećki oraz Józefa Michalika za pomoc w organizacji turnieju. Bez Was by się nie udało!

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski
Hażlach - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: