Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Hażlach

Borgońka Cross Olsa Race 2021 w Hażlachu

30 maja 2021 odbyły się zawody „Borgońka Cross” w ramach projektu Kultura w dolinie rzeki Olzy/Kultura v údolí řeky Olše współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska. To druga edycja wydarzenia „Olsa Race” – wcześniej zawodnicy rywalizowali w Brennej.

W Hażlachu biegacze zmierzyli się z 10,5 -kilometrową trasą, rowerzyści rywalizowali na dystansie 21 km. W rywalizacji wzięło udział 93 biegaczy z dwoma psami i 33 rowerzystów. Wśród sportowców znalazło się również wielu mieszkańców Gminy Hażlach i powiatu cieszyńskiego, jednak impreza przyciągnęła sportowców z całego kraju.

Podsumowując, można stwierdzić, że wydarzenie zakończyło się sukcesem, nie tylko sportowców, ale również organizatorów. Nawet pogoda była zdania, że Borgońka Cross 2021 powinna odbyć się bez zakłóceń. Sportowcy z niepokojem wpatrywali się w chmury, pogoda jednak była łaskawa – zaczęło padać dopiero, gdy ostatni zawodnicy przekroczyli linię mety. Bieg jednak był wymagający – wszechobecne błoto było utrudnieniem. Rywalizacja jednak zakończyła się pozytywnie dla wszystkich - powiem szczerze, że opinie w stylu wspaniała atmosfera, dobrze przygotowana, wymagająca oraz malownicza trasa cieszą i motywują do dalszego działania. Wielkie dzięki wszystkim startującym, w deszczu ale z uśmiechem na twarzy pokonaliście górki, pagórki a przede wszystkim hażlaskie błoto, oraz kibicom za gorący doping – mówi Grzegorz Sikorski Wójt Gminy Hażlach.

Organizacją cyklu zawodów zajmowała się w roku 2021 firma BDB EVENT.  W Gminie Hażlach nad trasa biegową czuwał pan Jarosław Małysz. Współorganizatorami „Borgońki Cross” byli Gmina i GOK w Hażlachu. Wsparcie uzyskano od niezwodnych Ochotniczych Straży Pożarnych z Hażlacha, Pogwizdowa i Zamarsk.  

Najlepsza biegaczką w Gminie Hażlach okazała się Balbina Sikora, a biegaczem Marcin Kędzior. Najlepszym rowerzystą został w Gminie Mirosław Hołubek.

Klasyfikacja OPEN BIEGI:

Kobiety: Anna BODNAR (44:02), Balbina SIKORA (45:43), Adrianna KLAPPHOLZ (46:35).

Mężczyźni: Dominik GAWLAS (38:42), Marcin KĘDZIOR (39:24), Paweł SŁUP (39:38).

Klasyfikacja OPEN ROWERY:

Kobiety: Mirela HOLEWA (01:17:17), Anna MUŁENKO (01:20:02), Anna FIJAŁKOWSKA (01:21:23).

Mężczyźni: Szymon BORUTA (47:14), Marcin MOROZ (47:23), Rafał PRUCIAK (47:40).

Pozostałe wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych można sprawdzić na stronie https://nieodwracajsie.pl/.

Podziękowania kierujemy także w stronę sponsorów imprezy: Browar Zamkowy Cieszyn, Martes SPORT, Kania FINANSE. Dodatkowo firma TOM DOG ufundowała przekąski dla psów.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i GRATULUJEMY !!!

źródło: ox.pl
dodał: red.
Hażlach - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: