Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Hażlach

Darmowy internet dla każdego

Gmina Hażlach realizuje projekt „Publiczny Internet dla każdego w Gminie Hażlach”, którego efektem jest uruchomienia nowej, publicznej sieci bezprzewodowego dostępu do Internetu za pomocą punktów dostępu (hotspotów Wi-Fi). Środki na jej wykonanie pozyskano z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, osi priorytetowej I.

Powszechny dostęp do szybkiego Internetu, dla działania 1.1. Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich częstotliwościach.

Na terenie 6 sołectw Gminy Hażlach powstało 14 punktów umożliwiających bezpłatny dostęp do Internetu, w tym: 2 wewnętrzne – w budynku Domu Przyrodnika w Hażlachu i budynku Domu Sportowca w Kończycach Wielkich oraz 12 zewnętrznych – na terenie przyległym do boiska sportowego w Kończycach Wielkich, na terenach wokół budynku Gminnego Ośrodka Kultury i boiska sportowego w Brzezówce, Domu Przyrodnika, Gminnej Biblioteki Publicznej, boiska sportowego, placu zabaw obok Orlika w Hażlachu, wiaty i siłowni zewnętrznej obok ścieżki zdrowia w Kończycach Wielkich, Ochotniczej Straży Pożarnej, Centrum Usług Społecznych, filii Gminnej Biblioteki Publicznej, Szkoły Podstawowej i boiska sportowego oraz na terenie rekreacyjnym osiedla Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej i Gminnego Ośrodka Kultury w Pogwizdowie, na terenie wiaty i Otwartej Strefy Aktywności w Rudniku, oraz wokół Domu Ludowego i na terenie Parku rekreacyjno-sportowego w Zamarskach.

 

 

źródło: ox.pl
dodał:
Hażlach - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: