Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Hażlach

Już w weekend nie może Was zabraknąć w Kończycach Wielkich

Już w ten weekend Wójt Gminy Hażlach  zaprasza do Kończyc Wielkich gdzie pod kończyckimi dębami rozbije się XVII-wieczny obóz rycerski.

Już w ten weekend Wójt Gminy Hażlach  zaprasza do Kończyc Wielkich gdzie pod kończyckimi dębami rozbije się XVII-wieczny obóz rycerski. Zaplanowana dwudniowa impreza plenerowa zapewni wiele atrakcji zwiedzanie obozowiska wojskowego z II poł. XVII w. , ekspozycja zbroi husarskich, łuków, armat, wyposażenia wojskowego, namiotów, pokazy rekonstruktorów, gawędy historyczne. Dzieci będą mogły spróbować swoich sił na torze łuczniczym. Na godz. 14:00 zaplanowano przemarsz rekonstruktorów pod kończyckie dęby.  Na sobotni wieczór zaplanowano koncert zespołu Wielkokończanie a później ognisko z gawędą husarska i wspólnymi śpiewami. Od 15 do 18 będzie możliwość zwiedzania wieży pałacowej.  W drugim dniu w dalszym ciągu będzie możliwość zwiedzania obozowiska, będą sceny rodzajowe z życia codziennego, tor łuczniczy dla dzieci a o godz. 14 zapraszamy na koncert „Muzyka Łączy ponad granicami” do przyzamkowej Kaplicy Opatrzności Bożej. Szczegóły na załączonym plakacie. Impreza została zorganizowana w ramach projektu Dziedzictwo, które łączy ponad granicami współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšinské Slezsko Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska realizowanego przez Gminę Hażlach w partnerstwie z Karviną z Republiki Czeskiej. W ramach projektu powstaje nowa oferta turystyczna Wspólne dziedzictwo Olzy, oferująca szlak rowerowy i samochodowy prowadzący z Punktu Informacji Turystycznej w Karvinie (Republika Czeska) przez Kończyce Wielkie do Punktu Informacji Turystycznej w Domu Przyrodnika w Hażlachu oraz pieszy z Karviny do Kończyc Wielkich. Po szczegóły nowej oferty zapraszamy na stronę internetową Gminy Hażlach do zakładki „Atrakcje turystyczne Gminy“ (https://samorzad.gov.pl/web/gmina-hazlach/atrakcje-turystyczne-gminy) oraz  do mediów społecznościowych.

Podczas imprezy będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19 szczepionką Johnson & Jonson , w sobotę 10 lipca w godz. 16:00-20:00, a w niedzielę 11 lipca w godz. 10:00 – 16:00. W Mobilnym Punkcie Szczepień nie jest konieczna wcześniejsza rejestracja, wystarczy się pojawić na miejscu i zgłosić chęć szczepienia – wszystkie formalności zostaną dopełnione na miejscu. Więcej szczegółów na www.hazlach.pl.

 

źródło: ox.pl
dodał:
Hażlach - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: