Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Hażlach

Rowerowe wyzwanie – Rajd rowerowy Brzezówka – Górna Łomna

Już w sobotę 18 września 2021r. Gminna Biblioteka Publiczna w Hażlachu oraz Gmina Hażlach wraz z partnerem Projektu Gminą Górna Łomna zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy ponad granicami Brzezówka – Górna Łomna. Trasa rajdu o długości ok. 45 km prowadzi z Brzezówki przez Cieszyn, Czeski Cieszyn, Trzyniec, Bystrzycę, Koszarzyska, Milików, Bocanowice do Górnej Łomnej

Trasa w większości biegnie ścieżkami rowerowymi i drogami o nawierzchni utwardzonej asfaltowej oraz żwirowej. Na odcinku od Bystrzycy do Górnej Łomnej jedzie się pod górę oraz są przewyższenia wymagające przygotowania kondycyjnego. Start w rajdzie jest bezpłatny, każdy uczestnik otrzyma t-shirt, 1 l. wody, 4 pączki oraz baton energetyczny. Organizator zapewnia ubezpieczenia oraz opiekę medyczną. Powrót indywidualny przy czym istnieje możliwość powrotu pociągiem do Czeskiego Cieszyna ze stacji w Bocanowicach lub Nawsiu. Bilet do kupienia w Bocanowicach w pociągu lub w Nawsiu na dworcu. Start rajdu 18 września o godz. 9:00 Boisko w Brzezówce ul. Jagodowa 3 zbiorka od godz. 8:00, meta Górna Łomna w Republice czeskiej – boisko sportowe (ok. godz. 13-16) Na mecie zostaną rozegrane konkursy z nagrodami. Zgłoszenia są przyjmowane w Gminnej Bibliotece Publicznej w Hażlachu ul. Główna 37 oraz jej filiach w Kończycach Wielkich ul. Ks. Olszaka 8 i Pogwizdowie ul. Katowicka 5. Prawo startu mają uczestnicy dysponujący sprawnym rowerem wyposażonym zgodnie z przepisami obowiązującymi w PL i RCz. Wszyscy uczestnicy startują w kaskach rowerowych, a dzieci i młodzież pod opieką osób dorosłych. Ze względu na transgraniczny charakter rajdu oraz zmieniające się przepisy związane z sytuacją epidemiologiczną w obu krajach, uczestnicy są zobowiązani do dostosowania się do przepisów dotyczących przekraczania granicy państwowej i ponoszą w tym zakresie pełną odpowiedzialność.

Rajd rowerowy jest organizowany w ramach projektu Współpraca w dziedzinie kultury i sportu łączy nas ponad granicami / Naše spolupráce v rámci kultury a sportu sahá až za hranice našeho kraje współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšinské Slezsko Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Dokumenty do pobrania:

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski
Hażlach - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: