Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Hażlach

„Staropolski Jarmark Słowiański” w Hażlachu

Początki polskiej państwowości… Plemiona słowiańskie, zgromadzone w swoich wioskach. Kupcy, przemierzający końmi wiele dzikich krain, aby sprzedać jedwab czy bawełnę. Wieczorne zabawy przy ognisku i wreszcie wojowie, przygotowujący swoje tarcze. Tylko, gdzie w tym wszystkim Hażlach? Otóż dokładnie w sercu tych wydarzeń.

Już 15 sierpnia 2021 roku w godzinach od 12.00 do 18.00 plac prof. W. Wawrzyczka przed Domem Przyrodnika w Hażlachu zamieni się w słowiańskie obozowisko w ramach wydarzenia „STAROPOLSKI JARMARK SŁOWIAŃSKI”. Wśród atrakcji znajdą się przejażdżki konne, spotkanie ze słowiańskim wojownikiem, warsztaty dotyczące ziół i bóstw, a także ogólnodostępne dyby czy wybijanie okolicznościowych monet.

Same atrakcje to jednak nie wszystko. Na placu przede wszystkim będzie można poczuć atmosferę minionych wieków. Słowiańska sielanka (z czasów świetności wiosek, bo o okresach wojen nie chcemy pamiętać) zagości przed Domem Przyrodnika. Uśmiechnięte twarze i doskonała zabawa będą nam towarzyszyły przez cały dzień! Program imprezy na plakatach.

Staropolski Jarmark Słowiański jest organizowany w ramach projektu „Kultura w dolinie rzeki Olzy”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšinské Slezsko Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska, realizowanego przez Gminę Hażlach w partnerskie z Karviną z Republiki Czeskiej.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski
Hażlach - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: