Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Wiadomości z gminy Hażlach

Wakacje bez nudy

Wakacje bez nudy? Czy to możliwe? Tak, a wszystko to dzięki współpracy hażlaskiego samorządu z organizacjami pozarządowymi.

W miesiącu czerwcu przyznano dotacje na organizację i przeprowadzenie profilaktyczno-sportowych zajęć popołudniowych dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Hażlach:

https://samorzad.gov.pl/web/gmina-hazlach/zarzadzenie-numer-00501512021-wojta-gminy-hazlach-z-dnia-16-czerwca-2021-roku-w-sprawie-udzielenia-dotacji-na-wsparcie-realizacji-zadania-publicznego-z-zakresu-przeciwdzialania-uzaleznieniom-i-patologiom-spolecznym--organizacja-i-przeprowadzenie-profilaktyczno-sportowych-zajec-popoludniowych-organizacja-wypoczynku-letniego-dla-dzieci-i-mlodziezy-gminy-hazlach?fbclid=IwAR0o-_NBEcv8TQQlnGQhswNvadVsEU9KcNcBXyYdysQtiDnHaw-AdvrDvWE

– Z własnego doświadczenia wynikającego z wielu lat działalności w różnych organizacjach pozarządowych wiem, jak ważną kwestią jest wsparcie i dobra współpraca na linii organizacje pozarządowe – samorząd. Dlatego w bieżącym roku zwiększono pulę środków na organizację zajęć dla naszych dzieci o 50%, ponieważ nasz wspólny cel to brak nudy w gminie Hażlach – wyjaśnia Grzegorz Sikorski, Wójt Gminy Hażlach.

To nie jedyne wsparcie lokalnych organizacji. W bieżącym roku hażlaski samorząd przeznaczył na sport o 15% więcej środków finansowych niż w roku ubiegłym, czyli 191 tys. zł. Tyle otrzymały w 2021 roku na swoją działalność kluby sportowe z terenu gminy Hażlach. Jeśli uwzględni się dotację rzeczową to mowa już o kwocie prawie 230 tys. zł. Do tego należałoby dodać jeszcze środki pochodzące z funduszu sołeckiego, wtedy kwota wsparcia rośnie do poziomu prawie 290 tys. zł.  

- Krótko mówiąc, inwestujemy w naszą młodzież, zapewniając jej możliwość realizacji własnych pasji i zainteresowań. Oczywiście wszystkiego tego by nie było, gdyby nie działacze społecznicy. To oni są filarem i motorem działań. Bez nich nie dalibyśmy rady! W tym miejscu dziękuję Im za owocną współpracę – podsumowuje Grzegorz Sikorski.

źródło: ox.pl
dodał: red.
Hażlach - pozostałe wiadomości
Ostatnio dodane artykuły: